:( Provoz stránek ukončen :(

od 13.3.2011 vysílá TV LOVE Ošklivku Katku !!!

PŘEDSTAVUJEME Veronika Poláčková

24. října 2008 v 15:30 |  Média
Pochází z Prahy a od jedenácti let chodila do Dismanova rozhlasového dětského souboru, což ji v budoucí profesi dost ovlivnilo. Moderovala s Liborem Boučkem pořad Žirafa v České televizi, pak se rozhodla pro divadelní režii. Bylo mi sedmnáct, potkala jsem se na hereckém kurzu s lektorkou hlasové a mluvní výchovy Reginou Szymikovou. Poradila mi zkusit spíše herectví, že jsem na režisérku ještě moc mladá. A tím mi zasáhla do života," vysvětluje.

Ke zkouškám ji připravovala herečka Dana Hlaváčová. Díky ní přesně věděla, ať už na škole v Praze, či Brně, o co v zadání etud jde. Herectví studovala u profesora Josefa Karlíka na JAMU v Brně. "V sedmnácti jsem jako jedináček řekla rodičům ahoj, odjela dvě stě kilometrů a slíbila, že se vrátí."

Později pocítila, že by jeviště hercům coby režisérka asi záviděla, a ideu režie odsunula do pozadí. Se spolužáky z ročníku dostala společnou nabídku do angažmá, což se nestává často. Dřív, než ve čtvrťáku začala psát dopisy "Jsem mladá, krásná, talentovaná a budu oporou vašeho souboru", po ní sáhlo Městské divadlo Brno.

"Ředitel Stanislav Moša mi nabídl hostování ve vysněné roli, kterou byla Gvendolina v Jak je důležité míti Filipa." V souboru již zůstala, poslední dobou ale na jevišti tak často nestála. Přijala totiž další "roli" - vedle hraní se stala i tiskovou mluvčí divadla.

Veronika sbírá zkušenosti i na akademické půdě. "Na JAMU učím třeťáky techniku mluveného projevu a ještě tam studuji postgraduál." Aktivit už bylo moc, do funkce tiskové mluvčí se vrací kolegyně po mateřské a Veronika se už soustředí na jiné téma. Loni se jen tak z hecu přihlásila na Masarykovu univerzitu v Brně, chtěla si dokázat, že přijímačky zvládne. Zvolila obor management a je v prvním ročníku.

"Do toho přišla ještě Ošklivka Katka! Moje postava vstupuje do příběhu později, ale konkurzy na ni probíhaly již v prvních kolech. Halka Veličková se stane milenkou manžela sekretářky Táni, jedné z Ošklivek. Navíc se, aby měla Táňa vztek, nechá zaměstnat ve stejné firmě," prozrazuje.

Bála se případných choulostivých scén, ale nyní je v pohodě a na natáčení Ošklivky přijíždí "jako na dovolenou". "Naučím se text, jsou hodní, krásně mě obléknou, krás hodně se nasmějeme. Hlavně nasm s Hankou Křížkovou nebo s Lumírem Křížko Olšovským." Hraní v seriálu mírem Olšovským ji baví, kromě toho začala v chystaném toh seriálu TV Nova hrát její taném studentka, tak si mohou sdělovat zážitky z natáčení.

"Se studenty mám úžasný vztah, podařilo se najít tu správnou rovinu. Je jim dvacet, tykáme si, ale když jim zadám práci, zodpovědně zad ji udělají." Pedagogiku vědně udě pokládá za svobodnější disciplínu, než je herectví. S přítelem, hercem a produkčním sportovní redakce České televize, právě rekonstruují byt v Brně a otázku, kde zakotví v budoucnu, za nechávají otevřenou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaikelB MaikelB | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:23 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

2 FelixQ FelixQ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:08 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama